08.05.2019

Myśl o jutrze, pracuj dziś

🐮
Hejo. Dziś postaram się wam opisać jak powinna wyglądać ludzka część pracy z psem. Pomimo iż team tworzy pies i człowiek to ludź jest odpowiedzialny w większym stopniu. Dlatego warto robić to w odpowiedni sposób.

🐮

"Myśl o jutrze, pracuj dziś" przekaz jaki skrywa to hasło jest prostszy niż się wydaje. Chodzi w nim o to abyśmy wyznaczyli sobie cel jaki chcemy osiągnąć z psem w przyszłości ale pracowali na niego już dziś. Pamiętając przez cały czas o stawianiu sobie wyzwań, którym sprosta zarówno pies jak i człowiek.

🐮

Zanim jednak zaczniesz prace musisz wyznaczyć cel i zastanowić się jakie kroki musisz poczynić aby go osiągnąć. Jeżeli dokonałeś wyboru i wiesz co chcesz osiągnąć weź kartkę papieru i napisz u góry swoje zadanie. Następnie postaraj się podzielić je na tyle etapów aby każdy z nich był dostosowany do możliwości psa. Bo nie ma nic gorszego jak stracony czas na pokazywanie psu kiedy zadanie go przerasta. Sam musisz ocenić jak trudne zadanie wybrałeś i jak je podzielić aby pies podołał. 

Bo nikt nie zna tak dobrze twojego psa jak ty.

Przystępując do pracy musisz pamiętać, że nie warto brać się za zadanie kiedy jesteś świadom swojego braku wiedzy w tej dziedzinie, lub rozpisanie celu na mniejsze etapy sprawia ci trudność. Jednak niech cię to nie zniechęca. Zacznij od mniejszych i prostszych zamysłów.

🐮

Pamiętaj nawet podczas pracy nad prostymi elementami poznajesz swojego psa. A z czasem kiedy poznasz swojego psa lepiej będzie ci łatwiej rozpisać trudniejsze cele. Tak więc chwytaj kartkę i planuj a zaraz po tym realizuj nie czekając  z myślą "jutro zacznę, jeden dzień nie robi różnicy".


Pamiętaj jednak w chwilach słabości nie kombinuj, czasem warto odpuścić aby później pocisnąć. Pies to też żywa istota i może mieć swój gorszy dzień. Nigdy również nie myśl że przyznanie się do błędu i poproszenie o pomoc kogoś bardziej doświadczonego  robi z ciebie złego właściciela. Jesteśmy tylko ludźmi każdy z nas popełnia błędy, ale musimy być ich świadomi aby coś osiągnąć.

🐮

 Mam nadzieje ze ten post zmotywuje kogoś do działania i pozwoli się rozwijać.

Jeżeli dotarłeś do końca to gratuluję. Zapraszam również do komentowanie i chwalenia się jak pracujecie ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz